65 YAŞ ÜSTÜ İÇİN YURT İÇİ VE YURT DIŞINDA 10 ETKİLEYİCİ ROTA!

Tatil asistanınız Tatil Olsun, 65 yaş üstü için yurt içi ve yurt dışında en etkileyici gezi rotalarını belirledi.

İşte 65 yaş üstü için yurt içinde en etkileyici seyahat rotaları:

1- GAP turu: Zengin kültürel mirası ve yöresel yemekleriyle eşsiz doğal güzelliklere sahip olan Güneydoğu Anadolu Bölgesi, iklim koşullarının daha uygun olması sebebiyle özellikle Nisan ve eylül aylarında tercih ediliyor.

2- Kuzey Ege: Temiz havası ve 12 ay yaşam imkanı ile Çanakkale, Assos, Ayvalık, Gökçeada ve Bozcaada seyahat edebilebilecek yerler arasında.

3- Karadeniz: Özellikle yaz sıcaklarından kaçmak için Karadeniz Bölgesi tercih ediliyor. Eşsiz güzellikteki yaylaları, köprüleri, camileri, seyir tepeleri, gölleri, dereleri, manastır ve kiliseleri, mağaraları ile sayısız olasılık sunuyor. Karadeniz yemeklerinin lezzeti de bölgeyi cazip hale getiriyor.

4- Haymana: Termal su kaynakları ve tesisler açısından zengin olan Ankara’nın Haymana ilçesi, özellikle kışın sağlık için tercih edilen rotalardan.

5- Kapadokya: Kapadokya bölgesi ziyaretçilerine her mevsim farklı güzellikler sunuyor. Ihlara Vadisi, Ürgüp, Göreme, Uçhisar, Avanos, Güvercinlik Vadisi, Ortahisar, Hacı Bektaş Veli bölgede görülemsi gereken yerler arasında.

İşte 65 yaş üstü için yurt dışında en etkileyici seyahat rotaları:

 

1- Alsace: Fransa ile Almanya’nın sınırında yeşilin her tonunu bulabileceğiniz bağlar ve muhteşem köyler. Tarihi ve kültürel mirasıyla yaşayan bir açıkhava müzesi konumunda olan Fransa’nın saklı cenneti Alsace sakinliğiyle ileri yaş gezginlerin tercihi rotalarının başında yer alıyor.

2- Makedonya: Balkanlar, dağlarla ve göllerle çevrili muhteşem doğası ile turizmin cazibe merkezlerinden biri konumunda. Düzenlenen Makedonya turları ile Üsküp, Ohri ve Manastır’ı keşfedebilirsiniz.

3- Ren Nehri: Ren Nehri’nde gemi turu ile üç ülke ve sayısız şehir görebilirsiniz. Lüks gemilerle gerçekleştirilen turlar Almanya, Ho

llanda, İsviçre gibi üç farklı ülkeyi görme olanağı sağlıyor.

4- Norveç fiyortları: Bölgeye düzenlenen gemi turları özellikle yaz aylarının en popüler rotalarının başında geliyor.

5- Transsibirya: Moskova’dan yola çıkan Transsibirya Treni, size trenle seyahat etmenin keyfini en üst seviyede yaşatacak rotalardan. Sibirya şehirleri, ormanları, stepleri gözlerinizin önünden akıp giderken trenin dinlendirici sesiyle müthiş bir yolculuk sizleri bekliyor.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: