En Görülesi 15 Kamp Alanı

Dünya’da az sayıda kamp mekanlarına sahip cennet vatanımızda kamp tatili artık çok sık rastlanan tatil yöntemlerinden.  Eşine az rastlanır güzelliklerde denizin mavisi, güneşin yakan sıcaklığı, ormanın yeşilliğini rahatlıkla bulabileceğimiz ülkemizde kamp tatilleri değerlendirilmesi gereken güzel tatil fikirlerinden. İster karavanınızla isterseniz çadırınız ile muazzam bir tatil sizi bekliyor.

tatilolsun.com takipçileri için kamp tatili yapacağınız bölgeleri araştırdık. Siz sadece kamp malzemelerini alın ve tatilin keyfini çıkarın.

 1. En Görülesi 15 Kamp AlanıMuğla, Akyaka Orman Kamp Mekanı

Kamp tatili için Eğe bölgesini düşüyorsanız ilk tercihlerinizden birisi olmalı Muğla, Akyaka orman kamp mekanları.  Yeşilin mavi ile buluştuğu bir noktada bulunan kamp alanına adım attığınız andan itibaren kendinizi bu eşsiz manzaraya kaptırıyorsunuz.  Akyaka orman kamp alanında kendinizi rüyada hissedecek hatta ve hatta hiç uyanmak istemeyeceksiniz.  Kamp alanı için elektrik, tuvalet ve market var.  Tüm yıl kamp yapabileceğiniz bir mekan Akyaka orman kamp alanında sezon içindeki yoğunluğu göre farklı fiyatlarla işletilmektedir. İster çadırınız isterseniz de karavanınız ile essiz bir tatil sizi bekliyor. Üstelik Dalaman havaalanına yaklaşık 70 km uzaklıkta.

En Görülesi 15 Kamp Alanı

 1. İzmir, Karagöl Kamp Alanı

Yamanlar dağı eteklerinde bulunan İzmir karagöl kamp alanı mitolojilere konu olmuş efsanevi bir kamp alanı. Tektonik bir göl olan karagöl çevresinde kamp yapabilirsiniz. Geniş bir ormana sahip kamp alanında ciğerleriniz oksijene doyacak.  Oltanız ile balık tutabileceğiniz kamp tüm yıl boyunca hizmet vermekte. Karagöl kamp alanına en yakın havaalanı İzmir Adnan Menderes Havaalanı.

 

 1. En Görülesi 15 Kamp AlanıAntalya, Olympos

Antalya  Olympos ismini duymayan yoktur herhalde. Büyük tatil köylerinin olduğu bu yerde kamp tatili bizce iyi bir seçenek.  Olympos’un yüzde 80’i yabancı. Bu bölgeyi de ünlü yapan bu. Tarihi kokusu, eşsiz doğası ile sizi çok farklı bir dünya ya götürecek. Yılın her döneminde kamp yapabileceğiz bu mekanda  her zaman açık bir pansiyon da bulmanız mümkün. Kamp alanına en yakın havaalanı 97km uzaklıkta.

 

 1. Nevşehir, Kapadokya Kaya CampingEn Görülesi 15 Kamp Alanı

Güneşin doğuşu ile kalan balonlar, dünya da belki de eşi benzeri bir olmayan bu bölgede kamp yapmak  iyi bir seçenek olabilir. 23 yıldır faal olan Kaya Camping kamp alanına karavan veya çadırlarınızı kurabileceğiniz eşsiz bir mekan. Ayrıca kamp alanının yakınlarındaki balon turları veya peri bacaları turlarına katılabilirsiniz.

 

 1. En Görülesi 15 Kamp AlanıMuğla, Fethiye Kabak Köyü

Mavi’nin yeşil ile buluştuğu eşsiz mekanlardan biri Fethiye. İşte bu doğa harikası bölgemiz sınırlarında olan Kabak Köyü kamp alanı farklı bir kamp tatili fırsatı sunuyor siz değerli kamp severlere. Bölgeye en yakın havalı alanı olan Dalaman Havaalanı 80km uzaklıkta.

 

 

 

 1. En Görülesi 15 Kamp AlanıBursa, Uludağ Çobankaya Kamp Alanı

Uludağ denildiğinde akla ilk gelen şey kayak.  Çobankaya Kamp alanında daha önce kamp yapmış kişilerin akıllarına gelen şey ise unutamadıkları bir kamp anısıdır herhalde.  Şehir gürültüsünden uzak bir kamp alanı arıyorsanız bu alan tam size göre. Kamp alanı Milli parklar müdürlüğüne ait. Yaz sezonlarında kamp yapabileceğiniz bu alana en yakın havaalanı 60 km uzaklıkta Yenişehir Havaalanı.

 

 

 

 1. En Görülesi 15 Kamp Alanıİzmir, Ödemiş Bozdağ Kamp Alanı

İzmir’de soğuk yerler bulmak biraz zordur. Soğuk bir havada kamp yapmak istediğinizde bu kamp alanına hemen çadırınızı kurun.  Kış kamplarını yaz kamplarından daha çok seviyorsanız bu alan tam sizlik.  Hazır buraya gelmişken sucuk ekmek yemeği de unutmayın deriz.

 

 

 

 1. Balıkesir, Cunda Ada Kamp AlanıEn Görülesi 15 Kamp Alanı

Yıl boyunca açık kamp alanında Cunda doğası ile unutulması mümkün olmayan bir kamp deneyimi sizi bekliyor.

 

 

 

 

 1. En Görülesi 15 Kamp AlanıKarabük, Yenice Ormanları Kampı

Dünya koruma vakfı tarafından acil korunması gereken 100 bölgeden biri ilan edilen bu bölgeyi gözlerinizde biraz canlandırmaya çalışın. Gördüğünüzde inanılmayacak bir doğa güzeliğine sahip bu bölgede kesinlikle kamp yapma deneyimi yaşamalısınız.

 

 

 1. Çanakkale, Gökçeada Yıldızköy KampıEn Görülesi 15 Kamp Alanı

Tarihi kokusu ile ön plana çıkan Çanakkale’de bu kokuyu doya doya içinize çekin.  Ada kamp alanı olan Gökçeada Yıldızköy kamp alanında havaalanı mevcut.

 

 

 

 1. Antalya, Kaş CampingEn Görülesi 15 Kamp Alanı

İster denize isterseniz de şehir merkezine rahatlıkla yürüme mesafesinden bulunan kamp alanı yine tavsiyeler arasında. Deniz kenarını ve yeşil sevevler bu kamp alanına mutlaka bir uğramalı. Karavan veya çadır ile kamp yapmaya uygun bu alana en yakın havaalanı 160km uzaklıktaki Dalaman Havaalanı.

 

 

 

 1. Muğla Datça Aktur Kamp AlanıEn Görülesi 15 Kamp Alanı

Çam ormanı ve denizin masmavi güzelliği bir araya gelirse nasıl bir güzellik ortaya çıkar hayal edin. Ya da hayal etmeyin Muğla Datça Aktur Kamp Alanına kamp kurun.  Ödüllü bir koya sahip kamp alanı Mayıs ayından Ekim ayına kadar açık. En yakın havaalanı ise 113 km ilerde Dalamanda.

 

 

 

 1. Bolu, Abant Kamp AlanıEn Görülesi 15 Kamp Alanı

Bolu denildiğinde akla gelen ilk yerlerden biri herhalde Abant’tır.  Yemyeşil bir doğaya sahip Abant gölü çevresinde bulunan Örencik yaylası kamp kurmaya müsait.  En yakın hava alanı Ankara Esenboğa Havalını 230 km.

 

 

 

 

 1. Rize, Ayder Ihlamuraltı Kamp Alanı

Ünlü bir yayla olan Ayder yaylasında kamp yapmak isterEn Görülesi 15 Kamp Alanıseniz Ihlamuraltı Kamp Alanı bu istediğinizi herhalde karşılayacak nitelikte.  Yöresel müzikler eşliğinde kamp yapabileceğiniz Ihlamuraltı Kamp Alanı çadır kampına uygun.

 

 

 

 

 1. Yalova, Erikli Yaylası KampıEn Görülesi 15 Kamp Alanı
p-content/uploads/2016/05/yalavo-erik-yaylasi-kamp-alani-300x176.jpg 300w, https://www.tatilolsun.com/wp-content/uploads/2016/05/yalavo-erik-yaylasi-kamp-alani.jpg 768w" sizes="(max-width: 300px) 100vw, 300px" />

Biraz yüksekte kamp yapmak isterseniz bu alan sizin için ideal. Bir de doğa yürüyüşüne çıkacak olursanız eşsiz manzaralar karşısında fazla şaşırmayın. Bu çevrede sık ormanlar ve 3 adet doğal şelale bulunmakta. Kamp için uygun en ideal mevsimler ilkbahar, yaz ve sonbahar.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: