Kayaktatili.org’dan eşsiz Alp Dağları seyahati

kayaktatili.org ekibi olarak Avusturya’da yeni yerler keşfetmek, Munich ve Innsbruck şehirlerini görmek ve kayak yapmak için yola çıkıyoruz.

kayaktatili.org ekibi olarak Avusturya Alplerine olan yolculuğumuzda Türk Hava Yolları ile Munich’e indikten sonra, Munich’den Tirol’a birkaç saatlik yolculuk sonrasında kısa bir transfer ile Tirol Stubai’de Almholf Danler adlı otele yerleşmeyi hedefliyoruz..

Avusturya ya da resmi adıyla Avusturya Cumhuriyeti, Orta Avrupa’da denize kıyısı olmayan, dokuz eyaletten oluşan bir ülke. Batıda Lihtenştayn ve İsviçre, güneyde İtalya ve Slovenya, doğuda Macaristan ve Slovakya, kuzeyde ise Almanya ve Çek Cumhuriyeti ile komşu.

Avusturya gerçek bir kültürel ve doğal mücevher. Sanat ve mimariden klasik müziğe, heyecan veren yürüyüş yolları ve ülkeyi çevreleyen eşsiz kayak pistlerine kadar her şey ve dahası mevcut. İster şehir ister doğa, isterseniz spor veya dinlenme, Avusturya’da sizin için mutlaka mükemmel bir tatil var.

Kayaktatili.org’dan eşsiz Alp Dağları seyahati

Benzeri olmayan karlı yamaçlar, birçok tesis ile rakipsiz kayak pistleri ve kışın tüm cazibesinde çok çeşitli aktiviteler yapma şansı sunan Avustrurya, yaptığınız yolculuğun karşılığını alabileceğiniz wellness rotaları da dahil her şeyi cömertlikle sunan bir yer.

Tirol kasabasına giden yol sakin ve sessiz. Yol boyunca etnik dağ evleri size eşlik ediyor. Avusturya’nın kış mevsiminde gidilecek en güzel eyaletinden biri olmakla birlikte Tirol kış mevsiminde gidilebilecek en iyi alternatif kayak alanlarından biri. Kışın Alpler’in çevrelediği Stubai Kayak Merkezi’ne kısa bir minibüs yolculuğu ve transfer ile ulaşılabilmekte, teleferik duraklarındaki tesislerin kalitesi ile de adı anılır bir hizmet sunmaktadır. Bölge sadece kış turizmi için değil aynı zamanda yaz mevsiminde de eşsiz dağ yolları doğanın büyüleyiciliğini gözler önüne sunuyor.

Tirol, geleneğin ve geleneksel yemeklerin yaşatıldığı bir bölge. Avusturya kültürünü keşfetmek ve her şeyi yerinde öğrenmek için tek kelimeyle inanılmaz bir yer. Göreceğiniz ve tecrübe edeceğiniz her biri diğerlerinden farklı olan çeşitli deneyimler, zevkler ve iz bırakan izlenimler sizleri bekliyor.

Kayaktatili.org’dan eşsiz Alp Dağları seyahati

Avusturya’nın en büyük buzul kayal alanı olan Stubaier Gletscher (Stubaier buzulları) eteklerinde yer alan Almhof Danler edineceğimiz bu benzeri olmayan deneyimi adeta taçlandıran bir yer. Ahşap ve geleneksel motifler ve kumaşlarla zevkli bir ortam ve konuksever bir atmosfer yaratan Almhof kapılarını Stubai Alplerine misafir gelenlere açıyor ve özel bir tatil için zemin hazırlıyor.

Misafirperverliği ve konforlu odaları konukların rahatlaması için güzel ve sağlıklı bir ortam sunuyor. Stubai buzulları kış sporu yapanlar için çok farklı alternatifleri sunan geniş bir alana yerleşmiş büyük bir tesis. Verdiği hizmet kalitesiyle benzersiz bir deneyim yaşarken Avusturya kültürünü ve mutfağını buzullarda tadabileceğiniz bir mekan.

Almhof’un mutfağında her zaman taze ve yerel ürünlerden hazırlanan lezzetler servis ediliyor. En unutulmaz kısmı ise otelin balkonundan seyredeceğiniz doğal manzara. Tüm bu özellikler sayesinde favori mekanınız olması kaçınılmaz hale geliyor.

3210 metre yükseklikte Tirol’un Stubai buzullarının eşsiz manzarasını, Julius Meini kahvenizi Stubai buzullarındaki istasyonlardan birinde yudumlarken izlemek ve kış sporlarının tadını doyasıya yaşa

mak mümkün.

Tüm bu güzellikler ve daha fazlası kayaktatili.org’da sizleri bekliyor…

Kayaktatili.org’dan eşsiz Alp Dağları seyahati

Yazan : Ezgi KURT

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: