KONAKLAMAK CESARET İSTER! İŞTE HAYALETLİ OTELLER

Dünyanın dört bir yanında, misafirlerini ağırladıkları kadar hayaletlere de ev sahipliği yaptıkları söylenen birçok otel var. 

 

Doğaları gereği birçok yaşanmışlıklarla dolu olan otellerde bazı hatıralar çok da iç açıcı olmuyor ve bu da bazı oteller hakkında ürkütücü söylentilerin ortaya çıkmasına neden oluyor. Elbette hayaletlere inanıp inanmamak size kalmış, ancak bu otellerin ebedi konukları hakkındaki hikayeler kesinlikle çok ilgi çekici.

 

İşte konaklamanın cesaret işi olduğu dünyanın dört bir yanındaki hayaletli oteller…

 

ABD – Colorado – Stanley Hotel

 

1909’da Georgia mimarisiyle inşa edilen ve kapılarını açan Stanley Hotel, Stephen King’in romanından uyarlanan ünlü The Shining filmindeki tüyler ürpetici otele ilham kaynağı olmasıyla ünlenmiş durumda. Ancak otelin korkutucu ünü sadece bu nedenle doğmamış. Otelde konaklayanlar birçok kez hayaletler görülmüş ve gizemli piyano melodileri duymuş. Otel bu ününü geceleri düzenlediği hayalet turları ile pekiştirmeye devam ediyor. Ürkütücü bir turun ardından bir bardak viskiyle rahatlamak isterseniz, otelin dünyaca ünlü viski barını da ziyaret edebilirsiniz.

KONAKLAMAK CESARET İSTER! İŞTE HAYALETLİ OTELLER

 

ABD – California – Queen Mary Hotel

 

2. Dünya Savaşı’nda görev yapmış bir savaş gemisi olan RMS Queen Mary, ardından da lüks bir yolcu gemisi olarak 1936’dan 1967’ye kadar konuklarını okyanuslarda gezdirmiş. 1967’de otele dönüştürülen gemi, birçok ölüme de sahne olmuş. Bir gemici orada geçirdiği bir kaza nedeniyle hayatını kaybettiği için, özellikle makine dairesinde paranormal olayların sıkça yaşandığı söyleniyor.

KONAKLAMAK CESARET İSTER! İŞTE HAYALETLİ OTELLER

 

Hindistan – Bombay – Taj Mahal Palace

 

Bombay’ı ziyaret eden lüks tutkunu turistleri 5 yıldızlı hizmetleriyle ağırlayan dünyanın en iyi otellerinden biri olan Taj Mahal Palace. Misafirlerine sunduğu muhteşem manzaraların ve gerçek bir sarayı andıran iç dekorasyonunun ardında ise, bir efsaneye göre, acıklı bir olay yatıyor. Otel mimarı, yapının yanlış yöne baktığını fark etmesi üzerine hayatına son veriyor, ancak ruhu hala otelin koridorlarında ve çatısında dolaşıyor. Sabah kahvaltıya inerken karşılaşma olasılığınız oldukça yüksek.

KONAKLAMAK CESARET İSTER! İŞTE HAYALETLİ OTELLER

 

İrlanda – Leslie Şatosu

 

Leslie Şatosu 16. yüzyılda inşa edilmiş, etrafı korularla ve göllerle çevrili, geleneksel bir İrlanda kırevi. Burada konaklayanlar evin kütüphanesinde vakit geçirebilir, otelin sunduğu yemyeşil manzaraları seyrederek beş çayı keyfi yapabilir ve huzurlu bir tatilin tadını doyasıya çıkarabilir. Tabii bir hayaletle karşı karşıya gelmezlerse. Bir söylentiye göre Leslie ailesinin üyeleri şatoyu terk etmeye niyetli değil. Ancak buranın hayaletleri pek de korkutucu sayılmaz; otelin Kırmızı Odası’nda gazeteleri karıştırırken görüldüğü söylenen Norman Leslie’nin hayaleti gibi.

KONAKLAMAK CESARET İSTER! İŞTE HAYALETLİ OTELLER

 

ABD – Los Angeles – The Hollywood Roosevelt

 

İlk Oscar törenine ev sahipliği yapmış Los Angeles’taki bu otel yıllar boyunca birçok ünlü ismi ağırlamış. Bunlardan biri olan aktör Montgomery Clift’in trombon sesinin hala otelin duvarlarında yankılandığı söyleniyor. The Hollywood Roosevelt oteli terk etmek istemeyen bir diğer isimse Marilyn Monroe. Efsane oyuncunun silüetinin, bir zamanlar kaldığı odadaki aynada konuklara ara sıra kendini gösterdiği söyleniyor.

KONAKLAMAK CESARET İSTER! İŞTE HAYALETLİ OTELLER

 

Kanada – Fairmont Banff Springs Hotel

 

Banff Milli Parkı’nın yamaçlarında 1888’de inşa edilen bu şato tarzı otel, çam ağaçlarının içinde bulunuyor. Görüntüsüyle yeterinde ürkütücü olan otel, hayalet söylentileri nedeniyle daha da ürkütücü bir hale geliyor. Buranın ebedi konuklarından en ünlüsü, düğün gecesi merdivenlerden düşerek hayatını kaybeden bir gelinin hayaleti. Bir di

ğeri ise burada 1975 yılına kadar çalışan otel görevlisi. Söylenene göre ruhu hala otelde çalışmaya devam ediyor ve otelin konuklarının bavullarını taşımayı sürdürüyor. Yani size her an yardımcı olabilir.

KONAKLAMAK CESARET İSTER! İŞTE HAYALETLİ OTELLER

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: