TARİHE VE KÜLTÜRE MUDURNU BÖKESOYLAR KONAĞI’NDA DOKUNUN

Tatile çıkan herkesin aradığı şeydir tatilde konaklayacağı tesiste rahat etmek. İnternet sitelerini gezersiniz, fotoğraflara bakarsınız belki günlerce. Aradığınız tek şey aslında rahat etmek ve huzurdur.

Tatile çıkan herkesin aradığı şeydir tatilde konaklayacağı tesiste rahat etmek. İnternet sitelerini gezersiniz, fotoğraflara bakarsınız belki günlerce. Aradığınız tek şey aslında rahat etmek ve huzurdur. İncelediğiniz hemen hemen bütün tesislerin web sitelerinde ‘’Evinizin Rahatlığı’’ ya da ‘’Eviniz’’ gibi söylemlerle karşılaşırsınız.

İşte tam da bu noktada evinizin rahatlığı vb gibi söylemleri unutun. Çünkü tüm bu söylemlerin boşa çıktığı bir konak Bökesoylar Konağı. Samimiyet, içtenlik, doğallık, tarih ve kültür…

Hepsi bir arada bu konakta.

TARİHE VE KÜLTÜRE MUDURNU BÖKESOYLAR KONAĞI’NDA DOKUNUN

Osmanlı Devleti’nin ve Cumhuriyet’in kurulmasında çok özel ve önemli bir yeri olan, Tarihi Ahi Kenti, 2015’te UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi’ne giren, doğal güzellikleri ve tarihi dokusu ile dört mevsim ilgi odağı olan, Abant Tabiat Parkı’na sadece 17 km uzaklıkta olan, Bolu’nun tarihi ilçesi Mudurnu’da bulunan tarihi Bökesoylar Konağı size eşsiz bir konaklama deneyimi sunuyor.

1900’lü yıllarda 3 kat ve 7 oda olarak inşa edilen, 2018 yılında aslına uygun olarak restore edilerek turizme kazandırılan Bökesoylar Konağı, 15 yatak kapasitesi ile eşsiz tarihi ve kültürel değerlere sahip Mudurnu’da konuklarını bekliyor.

TARİHE VE KÜLTÜRE MUDURNU BÖKESOYLAR KONAĞI’NDA DOKUNUNTARİHE VE KÜLTÜRE MUDURNU BÖKESOYLAR KONAĞI’NDA DOKUNUN

Orijinal şekliyle günümüze kadar gelmiş, koruma kurallarına göre restorasyonu yapılarak günümüzde butik otel olarak hizmet veren konak, aynı zamanda oldukça geniş bir bahçeye sahip.

Tarihe ve kültüre tanıklık etmek, eşssiz doğanın tadını çıkarmak ve en önemli huzur ve gerçek dinlenme için Bökesoylar Konağı, Tarihi Ahi Kenti Mudurnu’da sizleri bekliyor.

Bökesoylar Konağı İletişim:

Mehmet İNEGÖL : 0 532 657 15 16

 

TARİHE VE KÜLTÜRE MUDURNU BÖKESOYLAR KONAĞI’NDA DOKUNUNTARİHE VE KÜLTÜRE MUDURNU BÖKESOYLAR KONAĞI’NDA DOKUNUN

 

Mudurnu hakkında

Mudurnu yüzde 70’i ormanlarla ka
plı, Ankara’ya 190 km, İstanbul’a 250 km, Bursa’ya 275 km, Eskişehir’e 165 km mesafede olup 10 büyük şehrin tam da merkezinde, Abant Tabiat Parkı’na 17 km mesafede, 41 derece termal kaplıcaya 4 km mesafededir.

TARİHE VE KÜLTÜRE MUDURNU BÖKESOYLAR KONAĞI’NDA DOKUNUN

İlçede Yıldırım Bayezıd Hamamı ve Camisi, Kanuni Sultan Süleyman Camisi gibi eserler bulunup Bolu il sınırlarında 245 tescilli binası ile ilçe sit alanı içerisindedir. Tarihi İpekyolu üzerinde olup birçok medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Mudurnu’da, yöresel yemekler, el sanatları, demirciler-bakırcılar çarşısı ve doğal köy ürünleri pazarı ile canlı bir Arastası bulunmaktadır. 2009 yılında Cumhuriyet döneminin ilk ahisi Mudurnu’dan seçilmiş, 2017 yılında Türkiye’nin 15. Cittaslow ünvanını almıştır. Şu an dünya kültür miras asil listesindedir.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: